MECHANIKA

Geometria kół

Dla bezpieczeństwa jazdy należy raz w roku sprawdzić geometrię kół.
Jeśli ustawienie kół jest niewłaściwe wówczas następuje szybkie i nierównomierne zużywanie się opon. Właściwa zbieżność kół zapewnia możliwość uniknięcia poślizgu, poprawia stabilność kierowania samochodem oraz zapobiega nadmiernemu zużyciu opon.

 

 

Diagnostyka komputerowa

Diagnozowanie i kasowanie usterek, diagnostyka silnika, ABS, AIRBAG, układów elektronicznych.
Wykonujemy czynności diagnostyczne większości pojazdów, dzięki czemu czas naprawy lub stwierdzenie zaistniałej usterki ogranicza się do minimum, a to powoduje, że nasi klienci obsługiwani są najszybciej jak to tylko jest możliwe, bez zbędnego czasu, w którym samochód musi stać na parkingu w oczekiwaniu na swoją kolejkę.

 

Hamulce

Wymiana klocków, tarcz hamulcowych, szczęk oraz pozostałych elementów hamulcowych, wymiana płynu hamulcowego.
Układ hamulcowy jest najważniejszym układem, bez którego niemożliwe by było użytkowanie samochodu. Hamulec i jego elementy służą do zmniejszania prędkości jazdy, aż do jej całkowitego wytracenia wówczas, gdy kierowca uzna za stosowne zatrzymać samochód. Dlatego m. in. bardzo ważne jest dbanie o sprawne działanie właśnie tego układu.

 

Zawieszenie

Wymiana amortyzatorów, naprawa zawieszenia, wymiana łożysk.

Zawieszenie to zespół elementów łączących koła z resztą pojazdu. Zawieszenie przenosi siły powstające na styku koła z jezdnią na nadwozie. Zapewnia komfort jazdy oraz skuteczność i prowadzenie samochodu.

 

Pierwszymi objawami zużycia zawieszenia są: utrata stateczności pojazdu, gorsze prowadzenie pojazdu, nieregularne zużycie bieżnika opon, wydłużenie drogi hamowania.

Wymiana oleju

Wymiana oleju silnikowego, wymiana wszystkich filtrów, wymiana płynu chłodzącego, kasowanie inspekcji olejowej.
Jedną z najczęstszych czynności serwisowych jest bez wątpienia wymiana oleju. Aby umożliwić silnikowi uzyskanie osiągów dla jakich został zaprojektowany, należy go poddawać regularnym, skrupulatnym i systematycznym przeglądom.
 
Aby zapewnić prawidłowe smarowanie silnika należy:
– wybrać odpowiedni olej,
– wymieniać filtr oleju przy każdej wymianie oleju,
– przestrzegać systematycznej wymiany oleju zalecanej w książce przeglądów serwisowych
 
Nowość: W swojej ofercie posiadamy oleje firmy Petronas
 

Serwis klimatyzacji

Pełna obsługa klimatyzacji, uzupełnianie i wymiana czynnika chłodzącego odgrzybianie metodą tradycyjną.
Nowość: odgrzybianie klimatyzacji za pomocą ozonowania. Usługa ta gwarantuje usunięcie każdego nieprzyjemnego zapachu z wnętrza samochodu. Metoda gwarantuje usunięcie zapachów powstałych na skutek m. in. palenia tytoniu, przewożenia zwierząt, zaniedbań w serwisowaniu klimatyzacji.